26 Říj

7.listopad-VŘSR-co to je ?

Od nás starších pro ty mladší. V tento den jsme po dost dlouhou dobu slavili (nuceně) (ne)slavné vítězství Velké Říjnové Socialistické Revoluce (proč v listopadu?…….).Naštěstí už ta doba je dost dlouho za námi a tak mi si raději půjdeme zaběhat v Potštejně. I v této dost složité době nám byly naši dlouholetí (a jeden nový) sponzoři velmi nakloněni, tak že se můžete těšit na tradiční ceny a velmi bohatou tombolu, která se bude losovat ze všech doběhnutých čísel a 5 nejlepších v letošním CLOCK Cupu ( 3 závody) na finanční odměnu. A jinak ten začátek příspěvku berte s nadhledem. Ahoj v Potštejně MichalS.

8 Říj

8.10.- 40

To číslo není počet nakažených za dnešní den(bohužel), ale zbývající počet volných míst na Drsný běh 2020. Pro všechny běžce, i ty ještě nepřihlášené – v případě neuskutečnění závodu z jakéhokoliv důvodu vracíme startovné v plné výši. Neváhejte, místa ubývají. MichalS.

6 Dub

Lehký jarní rozjezd

Před čtrnácti dny jsme úspěšně uspořádali Doudlebský maraton a půl maraton, sešlo se 49 běžců, kterým absolutně přálo počasí, trenýrky a tílko úplně stačilo. Maraton ovládl Petr Martinovský za 2h. 48 minut, v ženách zvítězila jedna z nejlepších českých ultra běžkyň- Michaela Dimitriadu za 3h. 10minut. Půlmaraton startoval později a nejrychlejší byl doudlebský Honza Potštejnský za 1h. 32 minut a v ženách Světlana Raffayová za 1h. 56 minut. Určitě za zmínku  stojí výkon Zdeňka Kopeckého, který ve svých 82 letech oběhl celý MARATON – klobouk dolů. Závodníci byli velice spokojeni a velice by chtěli aby jsme tento závod opět zopakovali – uvidíme….                                                                                                                     Jelikož mé achylovce nepomáhá (zatím) ani akupunktura a nebolí mě jenom při běžkování, tak jsem před týdnem využil slunečného počasí a ještě jsem dal oblíbený Šerlich – pěticestí a zpět a sálo to za to.Z rána lehce přituhlé, jasně modrá obloha a hlavně, z pátku upravené stopy – co víc si přát. Do půlky bruslení a zpátky už to změklo, tak jsem tam dal letos poprvé a asi i naposledy stříbrný klistr a odraz byl velice slušný.Sluníčko jsem nevyužil sám, na obou bufetech bylo docela plno a parkoviště úplně obsazené.Tak asi už opravdu až za rok.

30 Pro

Půl nebo celý…?

V březnu 2019 se podílíme na pořádání Vlastíkova narozeninového maratonu a půlmaratonu. Tímto zveme všechny zájemce do Doudleb, kde se na cca 5,3 Km okruhu uskuteční narozeninový závod. Veškeré info najdete ZDE.

Výsledek obrázku pro maraton

Tihle tu určitě nepoběží :-D.

.

31 Čvc

Kopce abych pohledal.

Tak jsem z kraje prázdnin jel jako doprovod na vetošský mistrovství světa v OB do Dánska, no a teplo tam bylo ještě větší než u nás. Samozřejmě jsem i trochu poběhal, u moře skvělé, Balt netradičně teplý, no ale za celý týden vůbec žádný kopec (to se jim to cyklistuje).Závody super-4200 běžců-pohoda a výborná organizace.

…a foto s famozní Niglli…

super duny

záskok

21 Lis

Bilbao klasické…

Při snídani máme výhled na  Gugenhaimovo muzeum a tím i na shromaždiště našeho posledního závodu-městskou klasiku.Přímo před okny proudí davy závodníků na start a je jasné, že to bude na trenýrky.Na startu dostáváme slušnou A3 ,  Šimon má v Elitě optimálně změřenou trať 12,8 km a mě čeká slušných 9,8 km.Hned na 2 kontrolu špatně čtu popis-kontrola je nahoře a já ji samozřejmě hledám dole, no ale poprvé při závodě používám(a ne sám) výtah, no ale při výstupu, kdy vidíme kontrolu, nás vrací pořadatel, že takhle ne, tak že obíhačka a zásek 4 minuty.Dál následuje jeden hezčí postup za druhým(docela složité volby), vymetáme  všechna hezká a zajímavá místa a velmi si to užívám.Mezi největší zajímavosti patří kontroly přímo v hlavní hale největšího nádraží (po eskalátorech jsme opět nesměli), nebo povinný průběh výstavní síní s občerstvovačkou. Dokonce i slušné převýšení se našlo, velice skvěle měli zorganizované přeběhy frekventovanějších ulic – jak viděli přibíhat běžce, ihned zastavovali dopravu, prostě přednost ve všech směrech.Pár posledních kontrol a velmi atraktivní kontroly a doběh přímo u muzea. V cíli skvělé občerstvení, kdo chtěl, tak byly i masáže zdarma (i před startem). Absolutně nejlepší Euro city, co jsme běželi a víc jak 1300 spokojených závodníků.  Pár fotek u kočky,přesun na ubytko, sprcha, lehké jídlo a výlet metrem k Atlantiku.Moře je studené, fouká vítr, surfaři jezdí, my zařazujeme skalní vložku a deštík nás nutí k přesunu na kávu a lehké cepas. Vracíme se do hotelu, pár španělských specialit, noční Bilbao a ráno v sedm odlítáme z krásného Bilbaa, expresní přestup ve Frankfurtu a v půl dvanáctý vystupujeme ve studené Praze. Z mého pohledu nejmasochysystější závody v mé kariéře – zánět v achylovce, kousnuté lýtko-to vše už před odjezdem-doma bych s tím ani nevylezl ven-no ale nejeďte a neběžte, když to máte tři měsíce zaplacený… ,léčit se z toho budu asi dost dlouho.  Stálo to za to. Za rok znova..      A poznatek- každý Španěl si si na své dvě(minimálné) sklenky vína (spousta i na proběhnutí) každý den čas najde a s úsměvem…… 

..a ve dne…

 

..káva po doběhu…

…smér Amerika…