31 Říj

Neběžíme Drsný běh okolo hradu Potštejn….poběžíme za rok?

Marně jsme ve skrytu duše doufali, ale realita je zcela jiná. Kapacita závodu, i přes neustále stoupající čísla (hrozného) COVIDU, byla skoro naplněna (což nás velice těší), ale dnešním dnem jsme nuceni závod (letos) bez náhrady zrušit. Všem přihlášeným během týdne zašleme zaplacené startovné na účet, ze kterého bylo placeno. V nejbližších dnech rozhodneme, jak vyhodnotíme letošní CLOK CUP. Mějte se fajn, ať to běží a snad se uvidíme příští rok na našich závodech.

11 Zář

Pozor změna !!!!

Z důvodů úplného uzavření chaty na Vyhlídce jsme byli nuceni změnit centrum závodu (snad i k lepšímu). To bude na myslivecké chatě, která je přímo na stejné silnici k Vyhlídce, ale o cca 300 metrů dříve. Zde bude zajištěno zázemí pro závod, občerstvení i parkování a bude zde i start a cíl závodu. Z tohoto důvodu je i mírně upravena trať a nepatrně zkrácena (cca 300m). Vše ostatní zůstává beze změn. Díky za pochopení MichalS.

23 Říj

Novinky před závodem

V centru závodu bude připravena tabulka, do které můžou závodníci, běžící s hodinkami s GPS, zapsat údaje o délce a převýšení, případně i značku hodinek. Předem díky a jsme zvědaví na rozdíly.

Přibudou letos nová jména, nebo zůstane vše při starém?
24 Čvc

OB City race Graz 2019

Po roční odmlce a “závodním deficitu” jsem našel velmi zajímavé závody ECR , tak jsem trochu “vyvezl” rodinku.Jednalo se o tři městské OB závody v centru Grazu, kterých se účastnilo okolo 500 závodníků z celé Evropy. V pátek ráno sedáme v Třebové do rychlíku a za necelých pět hodin pohodlné jízdy vysedáme na “hlaváku” v Grazu do velice teplého dne. Po krátkém pěškobuse jsme v penzionu, který měl velice strategickou polohu-do centra závodů necelý kilák. Start první etapy je v 19 hodin, tak že následuje částečná prohlídka starého města s vyhlášenou “obludou” a prezentace, kde zjišťujeme, že start máme jen 500m od ubytka (na rozběhnutí ideální). Tratˇ i terén velice pěkné, doběh na tartanu universitního stadionu.

Druhý den start opět až večer, tak hned po snídani na nejznámější místo v Grazu -pevnost Sclossberg- opravdu stojí za to, i ten kopec (v neděli i s kontrolama),další část starého města.

I z fotek je vidět, že bylo pořádné vedro, tak jasnou volbou(i když to před závodem není ideální) bylo krásné koupaliště se skvělou vodou a…10 m.věž. Tak jsem si na své narozky dal tu desítku a tedˇuž vím, že z takové výšky už nikdy skákat nebudu (hlavně můj z..ek a stehna to ví).

Přesun šalinou na ubytko, odpočinek a příprava na večerní etapu, která byla běžecky i mapově velice náročná (někteří běhají opravdu rychle), chyby se opravdu daly dělat, no moc mi to netáhlo a teplo na mě-nic moc.Večer jsme zakončili v jedné z velikého množství zaplněných zahrádek lehkou oslávkou.

Tak tady pod touto dominantou jsme měli v neděli třetí kontrolu…

cíl….
a skoro cíl

Nedělní etapa byla opravdu královská, všechno tam bylo – kopce, parky, historická část-prostě nádhera a i nějaké stupně byly…a na start i cíl jsme koukali přímo z pokoje.

sfdbb
souboj hned od startu…

Po ceremonii obídek a přesun na vlak , nevím, kdo by byl vůbec schopen řídit, pokud by jsme byli autem. Akce byla absolutně výborná – takové závody i program mě zcela naplňuje a už teď přemýšlím o podzimní oblíbené Barceloně..juchů…. a pod čarou: nějak nám ta Evropa dost tmavne….

že by světlo na konci tunelu…?

a v září běžíme Liščí doly !!!!!! Čus běh Michal